منشور حقوق شهروندی

مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی

مشترک گرامی؛ کلیه حقوق و تکالیف شما در ارتباط با شرکت گاز در «مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی» درج شده است. لطفاً آن را مطالعه فرمایید.

تعالی سازمانی

ارکان جهت ساز


بایگانی موضوعی
درخواست و دریافت کد پستی


اینستاگرام         آپارات

بایگانی ماهانه

افزایش ۲۵۰ درصدی اعتبارات مصوب در بخش گازرسانی به صنایع

سرپرست امور مالی شرکت گاز استان قم از افزایش ۲۵۰ درصدی اعتبارات مصوب در بخش گازرسانی به واحدهای صنعتی استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، سید مسعود شمس الدینی با تأکید بر نامگذاری امسال مبنی بر رونق تولید افزود: گازرسانی به بخش صنایع در اولویت قرار گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: امسال توجه بیشتری به صنایع شده و شرکت گاز استان قم موفق به جذب اعتبارات خاص از شرکت ملی گاز شده است تا زمینه‌های توسعه‌ای استان را فراهم کند.

وی ادامه داد: این حجم از اعتبارات در بخش صنایع موجب افزایش هفت برابری اعتبارات مصوب جهت توسعه واحدهای صنعتی شده است و اعتبارات ۱۸ میلیارد تومانی شرکت گاز استان قم را در سال گذشته به ۴۶ میلیارد تومان در امسال افزایش داده است.

عضو اصلی هیئت مدیره شرکت گاز استان قم یادآور شد: ۱۵ میلیارد تومان از اعتبارات مصوب در بخش صنایع مربوط به اجرای شبکه داخلی شهرک‌های صنعتی از طریق استانداری و شرکت شهرک‌های صنعتی تأمین اعتبار می‌شود.

شمس‌الدینی تصریح کرد: شرکت گاز استان قم گازرسانی را تا درب مجتمع‌ها و شهرک‌های صنعتی می‌رساند و اعتبار گازرسانی از ورودی شهرک تا واحد صنعتی از طریق شهرک‌های صنعتی تأمین می‌شود.

وی تعداد پیمان‌های منعقد شده در بخش صنایع را ۷ مورد اعلام کرد و افزود: برخی پروژه‌ها در سال ۱۳۹۸ تکمیل و عملیات اجرایی بخشی از پروژه‌های منعقد شده امسال آغاز شده و یا از ماه پایانی سال جاری آغاز خواهد شد و تا سال ۹۹ به بهره‌برداری خواهد رسید.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

برگزاری دومین جلسه آموزشی توجیهی کمیته رهبری و استراتژی

نماینده مدیریت در تعالی سازمانی و تضمین کیفیت شرکت گاز استان قم از برگزاری دومین جلسه آموزشی توجیهی کمیته رهبری و استراتژی مورخ ۴ دی ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، محمد ایرانی افزود: این جلسه در راستای ارتقاء آمادگی اعضای کمیته رهبری و استراتژی قبل از ارزیابی سال ۹۸ برگزار شد.

وی خاطر نشان کرد: این جلسه در قالب یک جلسه کارگاهی و پرسش و پاسخ دو طرفه تشکیل شد و در آن مطالب کلیدی و حائز اهمیت پیرامون کمیته رهبری و استراتژی تعالی سازمانی ارائه شد.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

آگهی مناقصه: فراخوان مناقصه عمومی تهیه کسری نقشه‌های ازبیلت (چون ساخت) خطوط گاز سطح استان قم

شماره مناقصه: ۲۴-۹۸

«آگهی فراخوان مناقصه عمومی»

فراخوان مناقصه عمومی تهیه کسری نقشه‌های ازبیلت (چون ساخت) خطوط گاز سطح استان قم

 1. شرکت گاز استان قم در نظر دارد مناقصه عمومی یک مرحله‌ای با ارزیابی فشرده موضوع فوق، با شرح کلی تهیه و ترسیم نقشه‌های ازبیلت (چون ساخت) در مختصات جغرافیایی U.T.M خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز (فولادی و پلی‌اتیلن) سطح استان قم که دارای کروکی و مستندات می‌باشند و فاقد کروکی و مستندات می‌باشند به متراژ مندرج در دفترچه مناقصه، به شماره ۲۰۹۸۰۹۱۴۵۹۰۰۰۰۱۶ را از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت برگزار نماید. کلیه مراحل برگزاری مناقصه از دریافت اسناد مناقصه تا ارائه پیشنهاد مناقصه گران و بازگشایی پاکت‌ها از طریق درگاه سامانه تدارکات الکترونیکی دولت ( ستاد ) به آدرس www.setadiran.ir و لازم است مناقصه گران در صورت عدم عضویت قبلی، مراحل ثبت‌نام در سایت مذکور و دریافت گواهی امضای الکترونیکی را جهت شرکت در مناقصه محقق سازند.
 2. برنامه زمان‌بندی مناقصه:

۲-۱- تاریخ انتشار اسناد مناقصه در سامانه: مورخ ۰۹/۱۰/۹۸ می‌باشد.

۲-۲- مهلت اعلام آمادگی و دریافت اسناد مناقصه: تا ساعت ۱۹ روز سه شنبه مورخ ۱۷/۱۰/۱۳۹۸

۲-۳- جلسه پاسخ به سؤالات (در صورت نیاز): ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه مورخ ۲۲/۱۰/۱۳۹۸

۲-۴- مهلت عودت اسناد مناقصه: ساعت ۱۹ روز شنبه مورخ ۲۸/۱۰/۱۳۹۸

۲-۵- زمان گشایش پاکت‌های ارزیابی کیفی: ساعت ۱۰ و نیم صبح روز یکشنبه مورخ ۲۹/۱۰/۱۳۹۸

۲-۶- زمان گشایش پاکت‌های «الف، ب و ج»: ساعت ۱۰ و نیم صبح روز سه‌شنبه مورخ ۱۵/۱۱/۱۳۹۸

 1. شرایط متقاضیان:

۳-۱- توانایی انجام کار در مدت ۳۶۵ روز تقویمی

۳-۲- دارا بودن حداقل پایه ۵ در رشته تأسیسات و تجهیزات و یا پایه ۵ رشته نفت و گاز از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور

۳-۳- توانایی ارایه ضمانت‌نامه بانکی یا وجه نقد (واریزی به حساب شماره ۲۱۷۴۶۳۳۴۰۳۰۰۵ سیبا) به مبلغ ۶۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال به عنوان سپرده شرکت در مناقصه همراه اسناد تحویلی

۳-۴- توانایی ارایه انواع ضمانت‌نامه‌های بانکی جهت اجرای تعهدات قراردادی

۳-۵- ارسال صورت‌های مالی ثبت شده در سامانه پردیس در صورت پیشنهاد قیمت بالای ده برابر سقف معاملات متوسط

 1. نکات قابل‌توجه:

۴-۱- ارایه مدارک فوق‌الذکر هیچ‌گونه حقی را جهت متقاضیان ایجاد نخواهد کرد.

۴-۲- این پیمان پیش پرداخت دارد.( برابر پانزده درصد (۱۵%) مبلغ اولیه پیمان)

۴-۳- شرکت گاز استان قم در قبول یا رد کلیه پیشنهادها مختار بوده و اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.

۴-۴- در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر متقاضیان می‌توانند با شماره فکس امور پیمان‌های شرکت گاز استان قم ۳۶۶۲۰۰۰۴-۰۲۵ و یا ۳۶۱۲۱۳۰۳-۰۲۵ تماس۳۶۱۲۱۳۷۳-۰۲۵ تماس حاصل فرمایند.

۴-۵- این آگهی از طریق نشانی سایت شرکت گاز استان قم به آدرس: www.nigc-qpgc.ir ارسال گردیده است.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

استان قم پیشرو در به‌روزرسانی اطلاعات مکانی نقشه‌ها با استفاده از نرم‌افزار GIS

سرپرست واحد GIS شرکت گاز استان قم گفت: این استان از استان‌های پیشرو در به‌روزرسانی اطلاعات مکانی نقشه‌ها با استفاده از نرم‌افزار GIS در سطح کشور بوده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، احمد محمدبیگی در گفتگویی افزود: استان قم از سال ۱۳۸۷ نسبت به GIS کردن نقشه‌های تأسیسات گاز در استان اقدام کرده است در حالیکه آن دوره هیچ دستوری از شرکت ملی گاز مبنی بر این اقدام ابلاغ نشده بود.

وی خاطرنشان کرد: GIS کردن نقشه‌های تأسیسات گازی استان از سال ۱۳۸۷ شروع شد و تا سال ۱۳۹۲، ۸۰ درصد از نقشه‌های استان در نرم‌افزار GIS به‌روزرسانی شدند.

وی با اشاره به اینکه این اقدام از رسالت‌های مهم شرکت ملی گاز ایران در سطح تمامی استان‌ها بوده است، ادامه داد: با دستور رسمی مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران از سال ۹۶ به تمامی استان‌ها ابلاغ شد تا در مراحل مختلف کلیه نقشه‌ها اسکن شده و اطلاعات مکانی به صورت الکترونیکی تهیه شود.

محمدبیگی با اشاره به اقدامات انجام شده از سال ۱۳۹۶ تاکنون افزود: در این مدت نقشه‌های ازبیلت بخش‌هایی از  شبکه تغذیه و توزیع استان که مساحتی بالغ بر ۴۰۰ کیلومتر داشته و پیش از این در سامانه وجود نداشت، تهیه شد و اکنون با پیگیری و مساعدت مدیرعامل محترم جناب آقای نصیری در حال تهیه نسخه الکترونیکی و رفع کسری ۴۰۰ کیلومتری در این بخش هستیم.

وی در معنای نقشه‌های ازبیلت افزود: نقشه‌هایی که وضعیت شبکه گاز را از لحاظ خطوط تغذیه و توزیع در نقشه‌ها بر روی نقشه پایه شهرها، روستاها و نواحی به مقیاس یک بر روی ۲۰۰ و یک بر روی هزار نمایش می‌دهد.

وی میزان کل شبکه و تأسیسات گازرسانی استان را سه هزار و ۸۰۰ کیلومتر اعلام کرد و گفت: تاکنون سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر در نرم‌افزار GIS آماده و به صورت یکپارچه ارائه شده است.

محمدبیگی در ادامه سخنان خود افزود: دو نوع اطلاعات در GIS کردن نقشه‌ها مورد توجه قرار دارد که شامل اطلاعات مکانی و اطلاعات توصیفی است.

وی ادامه داد: موقعیت تأسیسات مختلف مانند شیرهای گاز، خطوط تغذیه و توزیع ایستگاه‌های CGS  و TBS و نیز علمک ها در موقعیت مکانی خاص در اطلاعات مکانی مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی اطلاعات توصیفی را شامل اطلاعات جامع یک طرح و تأسیسات گازی عنوان کرد و افزود: تهیه این اطلاعات از دیگر اقدامات این واحد به شمار می‌رود.

این مقام مسئول تهیه نقشه‌های GIS را برای دسترسی سریع کاربران، امدادگران، بخش تعمیرات، ناظرین و کارشناسان ضروری عنوان کرد و افزود: این افراد می‌توانند به جای ارجاع به نقشه‌های کاغذی در اسرع وقت و به صورت بسیار دقیق‌تر به فایل‌های الکترونیکی دسترسی داشته و به شبکه موجود لینک شوند و این امر موجب صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها می‌شود.

محمدبیگی در ادامه به دیگر اقدامات این واحد اشاره کرد و گفت: کلیه شبکه موجود دارای مختصات UTM شده است و این امر باعث شد تا در یافتن شبکه و یا تأسیسات موجود و حتی مفقودی‌ها از لحاظ هزینه و زمان صرفه‌جویی چشمگیری شود.

وی تصریح کرد:  مختصات UTM مختصاتی جهانی است که با کمک دستگاه GPS (موقعیت یاب) مولتی فرکانس و با دقت فراوان به تأسیسات مورد نظر دست‌یابی پیدا می‌کند.

وی در ادامه افزود: سرعت کامپیوترها، بخش سخت‌افزاری و شبکه نسبت به دیتاها محدودیت دارد که با استقرار WEB GIS این معضل برطرف شده است که با یک مرورگر ساده برای کاربر قابل دسترسی است.

وی بیان داشت: تا آخر سال ۹۹ طرح اطلاعات مکانی نقشه‌ها به‌طور کامل استقرار می‌یابد و کلیه اطلاعات توصیفی تأسیسات گازی وارد این سیستم می‌شود و همچنین شبکه‌های موجود گاز به‌طور کامل به‌روزرسانی می‌شود.

وی در ادامه به برنامه‌های آتی این واحد اشاره کرد و گفت: کنترل تردد خودرو به صورت خودکار با نصب دستگاه GPS بر روی خودروهای امدادگران در دست اقدام است تا موقعیت حادثه و ماشین امداد بر روی نقشه قابل پیگیری باشد.

وی راه‌اندازی سیستم SDI شهری (استقرار پایگاه داده مکانی بین سازمان‌ها) را نیز از طرح‌های آتی این واحد اعلام کرد و گفت: این طرح به منظور تبادل اطلاعات بین سازمان‌ها در کمترین زمان صورت می‌گیرد.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

آگهی مناقصه: خرید ۴ قلم ایستگاه تقلیل فشار TBSو لوازم یدکی دوسالانه

شماره مناقصه: ۲۲-۹۸

«آگهی فراخوان ارزیابی کیفی مناقصه عمومی»

خرید ۴ قلم ایستگاه تقلیل فشار TBSو لوازم یدکی دوسالانه

 1. شرکت گاز استان قم در نظر دارد ارزیابی کیفی برای مناقصه عمومی دومرحله ای موضوع فوق ، باشرح کلی خرید سه ایستگاه کابینتی با ظرفیتهای ۲۵۰۰ و ۵۰۰۰ و ۱۰۰۰۰ متر مکعب برساعت و دو ایستگاه ۴۰۰ متر مکعب برساعت، به شماره ۲۰۹۸۰۹۱۴۵۹۰۰۰۰۱۵ را از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت برگزار نماید. کلیه مراحل برگزاری ارزیابی مناقصه از دریافت اسناد تا ارائه اسناد درخواستی مناقصه گران و بازگشایی پاکتها از طریق درگاه سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) به آدرس www.setadiran.ir و لازم است مناقصه گران در صورت عدم عضویت قبلی، مراحل ثبت نام در سایت مذکور و دریافت گواهی امضای الکترونیکی را جهت شرکت در مناقصه محقق سازند.
 2. برنامه زمانبندی ارزیابی کیفی:

۲-۱-تاریخ انتشار اسناد ارزیابی در سامانه: مورخ ۰۳/۱۰/۹۸ می باشد.

۲-۲-مهلت اعلام آمادگی و دریافت اسناد ارزیابی: تا ساعت ۱۹ روز دوشنبه مورخ ۰۹/۱۰/۱۳۹۸

۲-۳-جلسه پاسخ به سوالات(درصورت نیاز): ساعت ۱۰ صبح روزدوشنبه مورخ ۱۶/۱۰/۱۳۹۸

۲-۴- مهلت عودت اسناد ارزیابی: ساعت ۱۹ روزدوشنبه مورخ ۲۳/۱۰/۱۳۹۸

۲-۵-زمان گشایش پاکت های ارزیابی کیفی: ساعت ۱۰ صبح روز سه شنبه مورخ ۲۴/۱۰/۱۳۹۸

۲-۶-زمان اعلام نتایج به تامین کنندگان جهت شرکت در مرحله دوم: ساعت ۱۰صبح روز سه شنبه مورخ ۰۸/۱۱/۱۳۹۸

 1. شرایط متقاضیان:

۳-۱- توانایی انجام کار در مدت ۱۸۰ روز تقویمی

۳-۲- دارا بودن گواهی پروانه تولید و بهره برداری

۳-۳- عضویت در سامانه تامین الکترونیکی وزارت نفت (EP) ودارابودن تاییدیه های لازم

۳-۴- توانایی ارایه ضمانتنامه بانکی یا وجه نقد (واریزی به حساب شماره ۲۱۷۴۶۳۳۴۰۳۰۰۵ سیبا) به مبلغ ۶۱۷,۰۰۰,۰۰۰ ریال به عنوان سپرده شرکت در مناقصه همراه اسناد تحویلی در مرحله دوم

۳-۵- توانایی ارایه انواع ضمانتنامه‌های بانکی جهت اجرای تعهدات قراردادی

۳-۶- ارسال صورتهای مالی ثبت شده در سامانه پردیس درصورت پیشنهاد قیمت بالای ده برابرسقف معاملات متوسط

 1. نکات قابل توجه:

۴-۱- ارایه مدارک فوق‌الذکر هیچگونه حقی را جهت متقاضیان ایجاد نخواهد کرد.

۴-۲- این پیمان پیش پرداخت ندارد.

۴-۳-شرکت گاز استان قم در قبول یا رد کلیه پیشنهادها مختار بوده و اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.

۴-۴-در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر متقاضیان می‌توانند با شماره فکس امور پیمانهای شرکت گاز استان قم ۳۶۶۲۰۰۰۴-۰۲۵ و یا ۳۶۱۲۱۳۰۳-۰۲۵تماس۳۶۱۲۱۳۷۳-۰۲۵تماس حاصل فرمایند.

۴-۵- این آگهی از طریق نشانی سایت شرکت گاز استان قم به آدرس: www.nigc-qpgc.ir ارسال گردیده است.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

صرفه‌جویی در مصرف ۱۲ میلیون لیتر سوخت مایع حاصل از گازرسانی به صنایع

مسئول گازرسانی به صنایع و مجتمع‌های مسکونی شرکت گاز استان قم از صرفه‌جویی ۱۲ میلیون لیتری سوخت مایع حاصل از گازرسانی به ۲۲۵ واحد صنعتی از ابتدای سال ۹۶ تاکنون خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم مهدی عموسلطانی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۶۰ پروژه گازرسانی به صنایع و واحدهای تولیدی اجرا شده که بر اساس آن میزان ۲۳۰۰۰ مترمکعب بر ساعت گاز طبیعی به سبد انرژی استان اضافه شده است.

وی در ادامه یکی از اهداف استراتژیک وزارت نفت ابلاغی به شرکت ملی گاز ایران را گازرسانی به صنایع مصرف کننده سوخت مایع عنوان نمود. در قالب این طرح و بر اساس مصوبه سال ۹۵ شورای اقتصاد شرکت ملی گاز ایران می‌تواند زیرساخت گازرسانی را جهت صنایع مذکور به‌صورت رایگان فراهم نماید.

وی در ادامه افزود: کلیه صنایع مشمول مصوبه شورای اقتصاد جهت اتصال هرچه سریع‌تر به شبکه گاز طبیعی می‌توانند با هزینه خود نسبت به اجرای شبکه گاز اقدام نمایند و پس از گازدار شدن کلیه هزینه‌های مرتبط با پروژه را از طریق تهاتر با گاز بهاء دریافت نمایند.

این مقام مسئول ادامه داد: در حال حاضر گازرسانی به حدود ۵۰۰ واحد صنعتی دیگر در دستور کار شرکت گاز استان قم قرار داد. در این راستا ۳ پروژه مرحله ۳، ۴ و ۵ گازرسانی به صنایع به موازات هم در حال اجرا بوده که با اجرای این طرح‌ها، پیش‌بینی می‌گردد حدوداً ۱۰۰ واحد صنعتی دیگر به شبکه گاز متصل گردند، همچنین پیمان‌های مرحله ۶، ۷ و ۸ صنایع نیز در حال جذب پیمانکار می‌باشند.

وی در ادامه سخنان خود به اقدامات جدید واحد گازرسانی به صنایع اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری بحث فرایند بازرسی از سیستم لوله‌کشی داخلی مشترکین عمده با هماهنگی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان قم و شرکت‌های مشاور ذیصلاح در دستور کار قرار گرفته است.

این موضوع ضمن افزایش کیفیت اجرای سیستم‌های لوله‌کشی داخلی و سبب بالا رفتن ضریب ایمنی مصرف کنندگان گاز طبیعی می‌گردد.

وی در ادامه نوسازی و تعمیر ایستگاه‌های قدیمی را از دیگر اقدامات جدید این واحد عنوان کرد و افزود: این ایستگاه که به علل مختلف جمع‌آوری گردیده، مورد تعمیرات اساسی قرار گرفته و به چرخه مصرف بازگردانده می‌شود.

وی بیان کرد: تاکنون ۱۱ ایستگاه از لحاظ فنی و ایمنی نوسازی و تعمیر شده که این موضوع سبب صرفه‌جویی در هزینه‌ها و تسریع در گازرسانی به صنایع می‌گردد.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

برخورداری ۲۱ روستای قم از نعمت گاز طبیعی در طرح گازرسانی به دهستان قاهان

رئیس واحد اجرای شرکت گاز استان قم گفت: ۲۱ روستای قم در قالب پروژه گازرسانی به دهستان قاهان واقع در بخش خلجستان قم از نعمت گاز برخوردار می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، سعید نوری افزود: قسمتی از این طرح گازرسانی با همکاری ۸ پیمانکار به نتیجه رسیده است که اکنون با ۶ پیمانکار فعال در حال تکمیل می‌باشد و به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح بیش از دو هزار و ۵۰۰ تا سه هزار انشعاب نصب می‌شود و حدود ۵ هزار خانوار نیز از نعمت گاز بهره مند می‌شوند.

وی مجموع هزینه‌های کار اجرایی و تأمین مصالح برای اجرای این طرح را ۳۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: بخشی از هزینه‌های این طرح برای ۲۲ کیلومتر خط تغذیه به‌صورت خودیاری اهالی این روستاها انجام شده است.

نوری ادامه داد: در پروژه گازرسانی به قاهان پنج ایستگاه تقلیل فشار به ظرفیت ۲۵۰۰ مترمکعب بر ساعت و حدود ۴۳ کیلومتر خط تغذیه با سایز ۶ و ۱۰ اینچ و ۸۵ کیلومتر شبکه‌گذاری پلی‌اتیلن در سایز ۶۳ میلی‌متر تا ۱۶۰ میلی‌متر اجرا شده است.

وی در ادامه سخنان خود به مشکلات اجرای گازرسانی به قاهان اشاره کرد و گفت: به علت کوهستانی بودن این منطقه حجم زیادی تخریب سنگ و خاکبرداری در کنار جاده‌های روستایی انجام شده است و با توجه به نزدیکی به جاده‌های روستایی نیاز به ایمن‌سازی و رعایت محدودیت‌های ترافیک بوده است.

وی یادآور شد: انجام ۲۰ مورد عبور از جاده‌های اصلی، اتوبان و جاده روستایی و نیز حدود ۳ مورد عبور از رودخانه اصلی و ده‌ها مورد عبور از رودخانه فصلی و آبروها برای اجرای این طرح به عملیات انجام‌شده افزوده شد و سختی کار و تمهیدات بیشتری نیاز داشت و موجب کندی عملیات اجرایی شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: دهستان قاهان از مناطق کوهستانی و صعب‌العبور استان قم است که به دلیل واقع بودن در کنار جاده پیش از عملیات اجرایی، راه‌های مختلف گازرسانی به روستای دهستان قاهان مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت تأمین گاز با لوله‌گذاری تصویب گردید.

عملیات گازرسانی به قاهان در چهار محور صورت می‌گیرد که در محور نخست طرح به‌صورت ۱۰۰ درصد انجام شده و در محورهای دیگر به ترتیب ۷۰، ۵۰ و ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

نوری تصریح کرد: محور اول طرح گازرسانی به قاهان در ایام دهه مبارک فجر امسال افتتاح خواهد شد و بخشی از محورهای ذکر شده تا پایان امسال و بخشی تا نیمه نخست سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

رعایت نکات ایمنی وسایل گازسوز در فصل سرما ضروری است

سرپرست امور HSE و پدافند غیرعامل شرکت گاز استان قم بر رعایت نکات ایمنی وسایل گازسوز در فصل سرما تأکید کرد و آن را امری ضروری دانست.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، علی تلخابی در گفتگویی افزود: خروج کامل و اصولی دود محصولات احتراقی از مکان نصب وسیله گازسوز در حفظ امنیت بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه وزن مولکولی گازهای حاصل از احتراق سنگین‌تر از هواست، گفت: استفاده از دودکش استاندارد بسیار ضروری است و نیز عبور دودکش‌های وسایل گازسوز بایستی از دیوارهای گرم ساختمان باشد یا حداقل عایق‌کاری شود تا دمای خود را از دست ندهد در صورت سرد شدن دودکش امکان خروج این گازها وجود نخواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: حداقل ارتفاع دودکش از سطح وسیله گازسوز نباید کمتر از ۳ متر باشد و صاف و صیقلی بودن قطر داخلی دودکش‌ها باعث سهولت در خروجی گازهای احتراق می‌شود و توصیه می‌گردد از لوله‌های فنری و آکاردئونی استفاده نگردد.

تلخابی ادامه داد: ارتفاع دودکش در خروجی از کف پشت‌بام نباید کمتر از یک متر باشد و نیز حداقل با سایر موانع نیز بایستی یک متر فاصله داشته و از کلاهک H استفاده شود.

وی در ادامه به دیگر نکات ایمنی با توجه به فصل سرما اشاره کرد و گفت: مشترکین و شهروندان باید همواره از سلامت دودکش، کلاهک، زانویی‌ها و اتصالات و مسدود نبودن آن اطمینان کامل داشته باشند و برای هر وسیله گازسوز از دودکش مستقل استفاده شود.

وی با تأکید بر ممنوع بودن استفاده از دودکش فلزی به صورت دفنی افزود: حداقل ارتفاع دودکش‌ها ۳ متر می‌باشد که بایستی حداقل ۱ متر بالاتر از سطح پشت‌بام باشد و از هرگونه عبور دادن دودکش از دیوار و یا پنجره و نصب لوله فلزی کوتاه به دلیل بروز مشکلات جدی و ایجاد جریان هوای معکوس و عدم مکش مناسب در هوای سرد جداً خودداری شود.

رئیس امور HSE یادآور شد: نصب هرگونه وسیله گازسوز در حمام، رختکن، سرویس‌های بهداشتی و محوطه سونا، استخر و جکوزی ممنوع است چراکه باعث به خطر افتادن امنیت جانی افراد می‌شود.

تلخابی با تأکید بر ممنوع بودن استفاده از پلوپز به عنوان وسیله گرمایشی گفت: همچنین نصب شومینه به عنوان وسیله گازسوز گرمایشی در هال و سالن پذیرایی و اتاق خواب ممنوع است.

وی تصریح کرد: استفاده از وسایل گازسوز بدون دودکش امری خطرساز است بنابراین هرگونه انشعاب جهت بخاری بدون در نظر داشتن دودکش مناسب ممنوع می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه نصب بخاری گازسوز در فضاهای زیر ۳۶ مترمکعب ممنوع است گفت: نصب بخاری گازسوز بالاتر از ۶۰۰۰ کالری در ساعت و بدون داشتن منافذ کافی جهت ورود هوای تازه از بیرون در اتاق‌های خواب ممنوع است و باید از نصب آن اجتناب شود.

به گفته این مقام مسئول نصب وسایل گازسوز پر مصرف مانند آبگرمکن فوری (دیواری) و پکیج در واحدهای کوچک‌تر از ۶۰ مترمربع ممنوع است، مگر اینکه نصب دریچه ارتباط مستقیم با هوا داشته باشد.

تلخابی بر استفاده از وسایل گازسوز استاندارد و مجهز به ترموکوپل تأکید کرد و گفت: از قرار دادن اشیاء قابل اشتعال، پرده و … در مجاورت وسایل گازسوز که سبب آتش‌سوزی می‌گردد خودداری گردد.

وی تصریح کرد: جهت جلوگیری از تولید گاز CO برای هر مترمکعب گاز مصرفی حداقل ۱۵ مترمکعب هوای تازه نیاز می‌باشد بنابراین ضروری است کلیه وسایل گازسوز با توجه به این نسبت هوای تازه برای آن محل تأمین گردد، وجود روزنه‌های زیر درها برای این منظور مفید خواهد بود.

وی با تأکید بر تست صحت وسیله گازسوز گفت: بعد از وصل کردن وسیله گازسوز و قبل از روشن کردن حتماً با آزمایش کف صابون از عدم وجود نشت گاز اطمینان حاصل شود.

وی با اشاره به اینکه هر شیر گاز فقط و فقط جهت یک وسیله گازسوز استفاده شود افزود: حداکثر طول شیلنگ وسایل گازسوز نباید از ۱۲۰ سانتیمتر بیشتر باشد و از عدم ترک آن و سلامت بست‌های آن اطمینان حاصل شود. حداکثر ۲ الی ۳ سال یکبار تعویض شود و نباید در معرض اشیاء تیز و برنده قرار بگیرد و همچنین موقع ترک منزل به مدت طولانی حتماً شیر اصلی (بعد از کنتور) بسته شود.

تلخابی در ادامه بر رعایت دیگر اصول ایمنی از جمله اجتناب از پیچانیدن سیم یا هر چیز دیگری بجای بست، عدم استفاده از هرگز از شعله کبریت برای تست نشت گاز، کسب اطمینان از بسته بودن شیرهای گاز خانه هنگام بازگشت از مسافرت و جلوگیری از هرگونه تغییرات در سیستم لوله‌کشی توسط جوشکاران بدون نظر و تأیید مهندس ناظر تأکید کرد.

وی در ادامه افزود: به‌طور معمول جهت مصرف گاز پکیج تا ۱۰۰ مترمربع زیربنا ۵/۲ مترمکعب تا ۲۰۰ مترمربع، ۵/۳ مترمکعب و تا ۳۰۰ مترمربع ۵ مترمکعب در نظر گرفت.

وی بیان داشت: گرمایش ساختمان‌های مسکونی زیر ۱۰ واحد مطابق با نقشه تأسیسات اجرا شود و فقط می‌توان یک بخاری و روشنایی اضطراری در نظر گرفت.

وی در پایان افزود: با کنترل دمای محیط در حد مطلوب و پوشیدن لباس مناسب در منزل و محل کار، از نعمت گاز به صورت بهینه استفاده کنیم.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

برگزاری جلسه مشارکت مدیران سازمان در توسعه و تعمیق فرهنگ تعالی سازمانی

دومین جلسه مشارکت مدیران سازمان با هدف در توسعه و تعمیق فرهنگ تعالی سازمانی در کلیه سطوح در روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۸/۹/۲۷ در شرکت گاز استان قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قم، این جلسه با حضور چهار تن از مدیران بخش‌های بهره‌برداری، مهندسی، مالی و منابع انسانی برگزار شد.

نماینده مدیریت در تعالی سازمانی و تضمین کیفیت شرکت گاز استان قم برگزاری این جلسات را یکی از الزامات مدل تعالی سازمانی عنوان کرد و گفت: مدیران به همراه کارکنان فرهنگ تعالی را در سازمان نهادینه می‌کنند و در راستای برآورده کردن این الزام از مدیران سازمان دعوت شده تا در جمع کارکنان سازمان به بیان موضوعات مرتبط با حوزه تعالی بپردازند.

محمد ایرانی افزود: در این نشست مباحثی در خصوص تعالی سازمانی، مدل تعالی سازمانی، زیرمعیارهای مرتبط با کمیته‌های تعالی سازمانی، مفاهیم مدل تعالی، منطق رادار و تبیین بیانیه‌های ارکان مطرح شد.

وی خاطر نشان کرد: نخستین بار در تاریخ برگزاری این جلسات مدیرعامل محترم شرکت گاز در تاریخ هشتم مهرماه سال جاری ضمن بیان مأموریت، چشم‌انداز، اهداف کلان، به اهمیت نقش مدیران در نهادینه‌سازی ارزش‌های سازمانی پرداختند.

وی ادامه داد: در برنامه است تا جلسات بعدی این فرایند با حضور رؤسای واحدهای سازمانی در هفته‌های آتی برگزار گردد.

وی هدف از برگزاری این نشست‌ها را افزایش و ارتقا اثربخشی فرایند تعالی سازمانی و اینکه کارکنان ، مدیران خود را در نقش یک رهبر و الگو در پیاده‌سازی این فرهنگ، احساس کنند.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

آگهی مناقصه: فراخوان مناقصه عمومی یک مرحله ای خرید انواع لوله پلی اتیلن

شماره مناقصه: ۲۳-۹۸

«آگهی فراخوان مناقصه عمومی»

فراخوان مناقصه عمومی  یک مرحله ای خرید انواع لوله پلی اتیلن

 1. شرکت گاز استان قم در نظر دارد مناقصه عمومی یک مرحله ای با ارزیابی ساده موضوع فوق، باشرح کلی خرید لوله های ۶۳ و ۹۰ و ۱۲۵ و ۱۶۰ و ۲۲۵ میلیمتر پلی اتیلن که جزئیات در اسناد مناقصه توضیح داده می شود، به شماره ۲۰۹۸۰۹۱۴۵۹۰۰۰۰۱۲ را از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت برگزار نماید. کلیه مراحل برگزاری مناقصه از دریافت اسناد مناقصه تا ارائه پیشنهاد مناقصه گران و بازگشایی پاکتها از طریق درگاه سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) به آدرس www.setadiran.ir و لازم است مناقصه گران در صورت عدم عضویت قبلی، مراحل ثبت نام در سایت مذکور و دریافت گواهی امضای الکترونیکی را جهت شرکت در مناقصه محقق سازند.
 2. برنامه زمانبندی مناقصه:

۲-۱-تاریخ انتشار اسناد مناقصه در سامانه: مورخ ۳۰/۰۹/۹۸ می باشد.

۲-۲-مهلت اعلام آمادگی و دریافت اسناد مناقصه  : تا ساعت ۱۹ روزپنج شنبه مورخ ۰۵/۱۰/۱۳۹۸

۲-۳-جلسه توضیح اسناد / پاسخ به سوالات: ساعت ۱۱ صبح روزچهارشنبه مورخ ۱۱/۱۰/۱۳۹۸

۲-۴- مهلت عودت اسناد مناقصه : ساعت ۱۹ روزدوشنبه مورخ ۱۶/۱۰/۱۳۹۸

۲-۵-زمان گشایش پاکت های پیشنهاد قیمت: ساعت ۱۰ صبح روز سه شنبه مورخ ۱۷/۱۰/۱۳۹۸

 1. شرایط متقاضیان:

۳-۱-توانایی انجام کار در مدت ۶۰ روز تقویمی

۳-۲- دارا بودن گواهی پروانه تولید و بهره برداری

۳-۳- عضویت در سامانه تامین الکترونیکی وزارت نفت (EP) ودارابودن تاییدیه های لازم

۳-۴-توانایی ارایه ضمانتنامه بانکی یا وجه نقد (واریزی به حساب شماره ۲۱۷۴۶۳۳۴۰۳۰۰۵ سیبا) به مبلغ ۷۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال به عنوان سپرده شرکت در مناقصه همراه اسناد تحویلی

۳-۴-توانایی ارایه انواع ضمانتنامه‌های بانکی جهت اجرای تعهدات قراردادی

۳-۵-ارسال صورتهای مالی ثبت شده در سامانه پردیس درصورت پیشنهاد قیمت بالای ده برابرسقف معاملات متوسط

 1. نکات قابل توجه:

۴-۱-ارایه مدارک فوق‌الذکر هیچگونه حقی را جهت متقاضیان ایجاد نخواهد کرد.

۴-۲-این پیمان پیش پرداخت ندارد.

۴-۳-شرکت گاز استان قم در قبول یا رد کلیه پیشنهادها مختار بوده و اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.

۴-۴-در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر متقاضیان می‌توانند با شماره فکس امور پیمانهای شرکت گاز استان قم ۳۶۶۲۰۰۰۴-۰۲۵ و یا ۳۶۱۲۱۳۰۳-۰۲۵تماس۳۶۱۲۱۳۷۳-۰۲۵تماس حاصل فرمایند.

۴-۵- این آگهی از طریق نشانی سایت شرکت گاز استان قم به آدرس:  www.nigc-qpgc.ir  ارسال گردیده است.

روابط عمومی شرکت گاز استان قم

۱۱ مرداد ۱۴۰۰

سامانه ارتباط با مشتریان شرکت گاز استان قم

سامانه پیامک: 3000361211
تلفن گویا: 3194

دستور العمل بیمه
دستور العمل استفاده از بیمه مشترکین شرکت گاز
آمار بازدید
آخرین مطالب